Oscar Díj A Legjobb Eredeti Filmzenének — Oscar-Díj – A Zöld Könyv Lett A Legjobb Film – Nullahategy

Friday, 11-Feb-22 21:40:28 UTC
  1. Magyar

Éppen ezért minden olyan film versenybe szállhatott (kvalifikálhatott), ami 2020. január 1. és 2021. február 28. közötti bemutatódátummal rendelkezett. A speciális kategóriákban (animációs nagyjátékfilm, egészestés/rövid dokumentumfilm, nemzetközi nagyjátékfilm, animációs rövidfilm, élőszereplős rövidfilm) a nevezést 2020. december 1-ig lehetett megtenni, a rendes kategóriákba (például legjobb film, legjobb eredeti filmzene, legjobb betétdal stb. ) 2021. január 15-ig lehetett nevezni filmeket. A bevezetőben már említett kilenc kategória rövidített listái: Oscar-díj a legjobb nemzetközi játékfilmnek Még egy kört mindenkinek (Dánia) Better Days (Hong Kong) Sarlatán (Csehország) Collective (Románia) Dear Comrades! (Oroszország) I'm No Longer Here (Mexikó) Remény (Norvégia) La llorona (Guatemala) The Mole Agent (Chile) Night of the Kings (Elefántcsontpart) Quo Vadis, Aida? (Bosznia-Hercegovina) Sun Children (Irán) Two Of Us (Franciaország) A Sun (Tajvan) The Man Who Sold His Skin (Tunézia) Oscar-díj a legjobb sminkért Ragadozó madarak (Warner Bros. ) One Night In Miami (Amazon Studios) Emma.

Magyar

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez Ez a szócikk témája miatt a Filmműhely érdeklődési körébe tartozik. Bátran kapcsolódj be a szerkesztésébe! Besorolatlan Nem értékelt Ezt a szócikket még nem sorolták be a kidolgozottsági skálán. Ezt a szócikket még nem értékelték a műhely fontossági skáláján. Értékelő szerkesztő: ismeretlen Filmekkel kapcsolatos szócikkek Wikipédia:Cikkértékelési műhely/Index A lap eredeti címe: " j_a_legjobb_eredeti_filmzenének&oldid=22321624 " Kategória: Besorolatlan filmekkel kapcsolatos szócikkek

Portman, akit a legnagyobb esélyesnek tartottak - idén megkapta a Arany Glóbuszt is -, Annette Bening ( The Kids Are All Right), Nicole Kidman ( Rabbit Hole), Jennifer Lawrence ( Winter's Bo ne) és Michelle Williams ( Blue Valentine) elől vitte el az Oscart. Érdekesség, hogy a várandós színésznő gyermeke édesapjával éppen a Fekete hattyú forgatásán ismerkedett meg: Benjamin Millepied francia balett-táncos volt a film koreográfusa. Idén a legjobb férfi mellékszereplő Christian Bale lett ( A harcos - The Fighter): a díjat Reese Witherspoontól vehette át. Bale maga mögé utasította Geoffrey Rush-t ( A király beszéde), John Hawkest ( Winter's Bone), Jeremy Rennert ( Tolvajok városa - The Town) és Mark Ruffalót ( The Kids Are All Right). A legjobb női mellékszereplőnek járó díjat - amelyet a 94 éves Kirk Douglas adott át - az Amerikai Filmakadémia Melissa Leónak ( A harcos) ítélte oda, de az Oscarért versenyben volt Helena Bonham Carter ( A király beszéde), Amy Adams ( A harcos), Hailee Steinfeld ( A félszemű) és Jacki Weaver ( Animal Kingdom) is.

  • Oscar díj a legjobb eredeti filmzenének full
  • Oscar díj a legjobb eredeti filmzenének filmek
  • Oscar-díj 2015

Bejött a papírforma a 83. Oscar-díjkiosztón: a legjobb férfi főszereplőnek járó szobrot Colin Firth vehette át, a legjobb női alakítás díját pedig Natalie Portman. A legjobb rendező idén Tom Hooper lett, a legjobb film pedig A király beszéde. A várakozásoknak megfelelően A közösségi háló és az Eredet is bezsebelt néhány Oscart. Íme, a nyertesek. Colin Firth az Oscarral © MTI/ AP/ Mark J. Terrill A dadogó VI. György karakterének megformálása ( A király beszéde - The King's Speech) a Golden Globe és a BAFTA-díj után a legjobb férfi főszereplőnek járó Oscart is meghozta idén Colin Firth-nek. A brit színész, akinek Sandra Bullock nyújtotta át az arany szobrot, Javier Bardemet ( Biutiful), Jeff Bridges-t ( A félszemű - True Grit), Jesse Eisenberget ( A közösségi háló - The Social Network) és James Francót ( 127 óra - 127 Hours) körözte le. Franco egyébként Anne Hathaway mellett a 83. Oscar-gála házigazdája volt. A legjobb női főszereplőnek járó elismerést Natalie Portman vehette át Jeff Bridgestől a Fekete hattyú ban (Black Swan) nyújtott alakításáért.

Tagadhatatlanul a nagy klasszikus egyik legemlékezetesebb jelenete, amikor a színésznő az ablakban ülve elénekli Johnny Mercer és Henry Mancini szerzeményét, a Moon Rivert. A mozi betétdalaként a 34. Oscar-gálán el is nyerte az alkotás a legjobbnak járó díjat. Barbra Streisand: Ilyenek voltunk (1973) Az Ilyenek voltunk című film két fő karaktere (Barbra Streisand és Robert Redford) tökéletes ellentétei egymásnak. Egy dolog azonban közös bennük: szeretik egymást. A szerelmi történetben felcsendülő világhírű dallam pontosan az ebből fakadó érzelmi vívódást adja vissza. Barbra Streisandnak igazi jutalomjáték volt elénekelni ezt a dalt – az énekesnő mindig is híres volt érzelmes zenéiről. Most készülő albumán például egy olyan szerzemény is szerepel, amelyben azt hangoztatja, előbb vagy utóbb mindenkinek felelnie kell a tetteiért. A napokban megjelent Don't lie To Me nagy port kavart, az énekesnő valójában az amerikai politikai helyzet miatti frusztrációját énekli meg. Céline Dion: My Heart Will Go On (1997) A James Horner és Will Jennings által írt klasszikus balladát Céline Dion eredetileg nem akarta elénekelni, végül azonban egykori férje, René Angélil meggyőzte arról, hogy adja elő a számot.

Ami az énekesnőt illeti: alakításával bebizonyította, hogy az éneklés mellett a színészkedéshez is nagyon ért. A mozi zenéit a country zenei legenda, Willie Nelson fia és Lady Gaga írta, állítólag az egyik legszebb betétdal a filmből a Shallow című szerzeményük. A dalt hallgatva nem csodálkoznánk, ha az énekesnő a 2016-os jelölés után végre megkapná a legjobb filmzenének járó Oscar-díjat. Szerintünk mindenképpen érdemes meghallgatni: És ha már az Oscar-díjaknál tartunk, álljon itt még 5 szerzemény a filmtörténelem legszebb betétdalai közül, amelyeket kivétel nélkül nők énekeltek el először, és átütő előadásukért arany szobrot is kaptak: Judy Garland: Over The Rainbow (1939) Judy Garland mindössze 18 éves volt, amikor a nagy sikerű Óz, a csodák csodája című filmben elénekelte az Over The Rainbow című dalt. A slágert azóta számtalanszor feldolgozták, de az 1939-es, eredeti verziót szerintünk semmi sem múlhatja felül. Audrey Hepburn: Moon River (1961) Az Álom luxuskivitelben című film megjelenése után egyszerre szinte minden nő Audrey Hepburnre akart hasonlítani.

A Bohém rapszódiát nem tudták megállítani a kritikák, hiszen amellett, hogy a gála legtöbb díjat bezsebelő alkotása lett, a filmtörténelem legtöbb bevételt hozó zenés életrajzi filmje cím is az övé. Úgy látszik, hogy a Queen megmaradt tagjai Adam Lamberttel kiegészülve ráéreztek az este menetére, amikor a We Are the Champions című slágerükkel nyitották meg a gálát. Anna királynő és Dick Cheney csak egy-egy szoborra voltak elegendők A legjobb film kategória jelöltjei közül az este legnagyobb veszteseinek A kedvenc és az Alelnök számítanak. Mindkét film egy-egy aranyszobrot tudott csak bezsebelni: Yorgos Lanthimos kosztümös fekete komédiája a legjobb női főszereplőnek, Adam McKay Cheney-portréja pedig a legjobb haj és sminknek járó díjat. A kedvenc tíz, az Alelnök pedig nyolc jelöléssel indult az estének, és bár sok díjra nem voltak esélyesek, az előbbi a forgatókönyv, az utóbbi a vágás kategóriában számított még erős versenyzőnek. Hiába szól mindkét film arról, hogyan lehet ügyesen taktikázva eljutni a csúcsra, a kampánymódszereik kevésnek bizonyultak.

Ezzel Close utolérte Peter O'Toole-t a legtöbb jelölés győzelem nélkül kategóriában. A legjobb eredeti forgatókönyv díját Emerald Fennell kapta az Ígéretes fiatal nő (Promising Young Woman) című film után, a legjobb adaptált forgatókönyv díja pedig Az apa című filmért járt Christopher Hamptonnak és Florian Zellernek. A legjobb nemzetközi film díját az alkohol+életközépi válság tematikát feldolgozó fekete vígjáték, a dán Még egy kört mindenkinek kapta, Thomas Vinterberg rendezésében, Mads Mikkelsen főszereplésével. A film szomorú történetéhez hozzátartozik, hogy szerepet kapott volna benne Vinterberg 19 éves lánya is, de a forgatás előtt pár nappal balesetben meghalt. A filmet író és rendező Vinterberg úgy döntött, muszáj leforgatnia a filmet, mert csak így tud bármit kezdeni ezzel az amúgy kezelhetetlen helyzettel. Vinterberg az Oscart is lánya emlékének ajánlotta. A legjobb operatőr díját Erik Messerschmidt kapta a Mank után: David Fincher fekete-fehér filmje Hollywood aranykorában játszódik, és Herman J. Mankiewicz történetét mutatja be az Aranypolgár forgatókönyvének írása közben.

  1. Eladó akác tüzifa szabolcs megyében
  2. Ne légy barom teljes film
  3. A karib tenger kalózai 1
  4. Henrik ibsen nóra teljes könyv
  5. Filmon tv jöttem láttam buktam teljes adas
8-ker-teljes-film-online